[an error occurred while processing this directive]
tiny_checker (1K)1995 Rock Island Grand Prix - Final Results

Race #1, Junior 2-Cycle (12-15 years)
280 lbs., 10 laps, sponsored by
Tire Marketing Q.C.

1, Dan Schmalshof, Adair, Ill. 2, Justin Stefani, Des Moines, Ia. 3, Keith Neer, Port Byron. 4, Jason Ludwig, Quincy. 5, Justin Lynch, Justice, Ill. 6, Eric Jobe, Kansas City, Mo. 7, Brandon Bickhaus, Macon, Mo. 8, Aaron Warwick, Oskaloosa, Ia. 9, Brian Lay, Millbury, Ohio. 10, Bill Kloster, St. Charles, Ill. 11, Zach Fields, Blue Grass, Ia. 12, Matthew Miller, Grimes, Ia. 13, Justin Congdon, Davenport.

Race #2, Senior Sportsman Heavy
350 lbs., 12 laps, sponsored by
Art-O-Lite Electric Co.

1, Eric Jones, Granger, Ia. 2, Jason Birdsell, St. Joseph, Ill. 3, Kevin Williams, Davenport. 4, Klint Smith, Davenport. 5, Chuck Hanna, Rapids City. 6, Sherry Zapf, Kenosha, Wis. 7, Joe LoDuca, Indianapolis, Ind. 8, Ken Streeter, Franklin, Wis. 9, Kevin Snyder, Taylorville, Ill. 10, Dan Hoffman, Orion. 11, Brandon Powell, Blue Grass, Ia. 12, Jeffrey Budd, Edwardsville, Ill. 13, Donald Tate, Decatur, Ill. 14, Keith Garner, Warrensburg, Ill. 15, Gary Pease, Silvis. 16, Patrick Fennely, Davenport. 17, Paul Hovonick, Rock Island. 18, Allen Harris, Davenport. 19, Clint Ashmore, Decatur, Ill. 20, Gary Strassburger, Davenport. 21, John Grothus, Davenport. 22, Ron Brannam, McHenry, Ill. 23, Bill Brandt, Blue Grass, Ia. 24, John Thompson, Davenport. 25, Ron Smith, Davenport.

Race #3, 4-Cycle Light
300 lbs., 15 laps, sponsored by
Trinity Regional Health System

1, Ryan Cassity, Mt. Zion, Ill. 2, Tom Knight, Speedway, Ind. 3, Justin Cassity, Mt. Zion, Ill. 4, Trevor Montgomery, Terre Haute, Ind. 5, Brent Smith, Indianapolis, Ind. 6, Mike McMasters, Springfield, Ill. 7, Kevin Williams, Davenport. 8, Eric Jones, Granger, Ia. 9, Sean Seavers, Willow Springs, Ill. 10, Jason Birdsell, St. Joseph, Ill. 11, Clint Ashmore, Decatur, Ill. 12, Terry Fairfield, Buckner, Mo. 13, Mike Birdsell, St. Joseph, Ill. 14, Shannon Rursch, Clinton, Ia.

Race #4, Yamaha Light
300 lbs., 15 laps, sponsored by
NECA/IBEW #145

1, Scott Sellergren, Elk Grove, Ill. 2, Brent Smith, Indianapolis, Ind. 3, Ralph Woodard, Henderson, Neb. 4, Lee Thomas, Kenosha, Wis. 5, Scott Evans, Des Moines, Ia. 6, Jay Gough, Machesney Park, Ill. 7, Tom Knight, Speedway, Ind. 8, Michael Bailliez, Glasford, Ill. 9, David Gough, Machesney Park, Ill. 10, Craig Rees, Urbana, Ill. 11, Terry Traeder, Quincy. 12, Don Newman, Milan. 13, Scott Smith, Fremont, Ohio. 14, Menninga Racing, Pella, Ia. 15, Robert Harris, Gaithersburg, Maryland.

Race #5, Senior Sportsman Light,
320 lbs., 12 laps,
sponsored by Younkers

1, Eric Jones, Granger, Ia. 2, Kevin Snyder, Taylorville, Ill. 3, Kevin Williams, Davenport. 4, Jason Birdsell, St. Joseph, Ill. 5, Ken Streeter, Franklin, Wis. 6, Rod Stewart, Jacksonville, Ill. 7, Chuck Hanna, Rapids City. 8, Allen Harris, Davenport. 9, Sherry Zapf, Kenosha, Wis. 10, Brandon Powell, Blue Grass, Ia. 11, Joe LoDuca, Indianapolis, Ind. 12, Patrick Fennely, Davenport. 13, Mark Powell, Blue Grass, Ia. 14, Clint Ashmore, Decatur, Ill. 15, Matt Liljequist, Davenport. 16, Larry Simeur, Sr., Manteno, Ill. 17, Bradley Arp, Davenport. 18, Thomas Ott, Moline. 19, John Thompson, Davenport. 20, Brian Cameron, Milan.

Race #6, Super Stock Light,
300 lbs., 15 laps, sponsored by
DeGreve & Co. Oil Change Shops

1, Aaron Anderson, Rockford. 2, Alan Rudolph, St. Peters, Mo. 3, Scott Evans, Des Moines, Ia. 4, Scott Sellergren, Elk Grove, Ill. 5, Terry Traeder, Quincy. 6, Tiffin Willareth, Rock Island. 7, Richard Norton, Fairfield, Ia. Disqualified, George Buhr (too light), Neosha, Mo.

Race #7, Yamaha Heavy, 350 lbs.,
15 laps, sponsored by Jumer's
Casino Rock Island

1, Scott Evans, Des Moines, Ia. 2, Scott Sellergren, Elk Grove, Ill. 3, David Hall, Des Moines, Ia. 4, Kyle Smith, Davenport. 5, Jay Gough, Machesney Park, Ill. 6, Alan Rudolph, St. Peters, Mo. 7, Ken Streeter, Franklin, Wis. 8, Mike Blaha, Shorewood Ill. 9, Michael Bailliez, Glasford, Ill. 10, Menninga Racing, Pella, Ia. 11, Ted Hill, Des Moines, Ia. 12, Lee Thomas, Kenosha, Wis. 13, Mike Kelly, Plainfield, Ill. 14, Ralph Woodard, Henderson, Neb.

Race #8, Junior 4-Cycle (12-15 years),
285 lbs., 10 laps, sponsored by
Brandt Co.

1, Brian Lay, Millbury, Ohio. 2, Tony Nielson, Davenport. 3, Dan Schmalshof, Adair, Ill. 4, Brandon Bickhaus, Macon, Mo. 5, Brian Harris, Davenport. 6, Michael Fagg, Dawson, Ill. 7, Jerad Ludwig, Quincy. 8, Bryce Pankratz, Ottumwa, Ia. 9, Eric Jobe, Kansas City, Mo. 10, Davey Bickhaus, Macon, Mo. 11, Kevin Gobats, Virginia, Minn. 12, Willie Archdale, Peoria Heights, Ill. 13, Matthew Miller, Grimes, Ia. Disqualified, Aaron Warwick (illegal fuel mixture), Oskaloosa, Ia.

Race #9, 4-Cycle Heavy
350 lbs., 12 laps, sponsored by
Erickson Goodyear Tire & Auto

1, Todd Lamb, Clawson, Mich. 2, Trevor Montgomery, Terre Haute, Ind. 3, Tom Knight, Speedway, Ind. 4, Ryan Cassity, Mt. Zion, Ill. 5, Justin Cassity, Mt. Zion, Ill. 6, Jason Birdsell, St. Joseph, Ill. 7, Brent Smith, Indianapolis, Ind. 8, Mike McMasters, Springfield, Ill. 9, Joe Veyette, Crestwood, Ill. 10, Jamie Fox, Huntingburg, Ind. 11, Greg Black, Rockford. 12, Clint Ashmore, Decatur, Ill. 13, Mike Birdsell, St. Joseph, Ill. 14, Warren Doranski, Alsip, Ill.

Race #10, Yamaha Medium
325 lbs. 15 laps, sponsored by
Ameritech Pages Plus

1, Rick Fulks, Jacksonville, Ill. 2, David Hall, Des Moines, Ia. 3, Scott Evans, Des Moines, Ia. 4, Menninga Racing, Pella, Ia. 5, Scott Sellergren, Elk Grove, Ill. 6, Ralph Woodard, Henderson, Neb. 7, Alan Rudolph, St. Peters, Mo. 8, Kevin Snyder, Taylorville, Ill. 9, Matt Graves, Rockford. 10, Mike Kelly, Plainfield, Ill. 11, Jay Gough, Machesney Park, Ill. 12, Kyle Smith, Davenport. 13, Ted Hill, Des Moines, Ia. 14, Michael Bailliez, Glasford, Ill. 15, David Gough, Machesney Park, Ill. 16, Jeffrey Johnson, Bettendorf. 17, Brad Martin, Meredosia, Ill. 18, Thomas Ott, Moline. 19, Scott Smith, Fremont, Ohio. 20, Eric Swab, Davenport. 21, Mark Billings, Columbia, Mo. 22, Dan Brown, Bettendorf.

Race #11, 4-Cycle Medium,
325 lbs., 12 laps,
sponsored by Zimmerman

1, Brent Smith, Indianapolis, Ind. 2, Todd Lamb, Clawson, Mich. 3, Ryan Cassity, Mt. Zion, Ill. 4, Sean Seavers, Willow Springs, Ill. 5, Jason Birdsell, St. Joseph, Ill. 6, Mike McMasters, Springfield. 7, Tom Knight, Speedway, Ind. 8, Justin Cassity, Mt. Zion, Ill. 9, Trevor Montgomery, Terre Haute, Ind. 10, Kevin Williams, Davenport. 11, Jamie Fox, Huntingburg, Ind. 12, Clint Ashmore, Decatur, Ill. 13, Mike Birdsell, St. Joseph, Ill. 14, Hank Blaha, Shorewood, Ill. 15, Todd Bolton, Bowen, Ill. 16, Shannon Rursch, Clinton, Ia.

Race #12, Super Stock Heavy,
350 lbs., 15 laps, sponsored
by Jiffy Convenient Stores

1, Scott Evans, Des Moines, Ia. 2, Aaron Anderson, Rockford. 3, Terry Traeder, Quincy. 4, Matt Graves, Rockford. 5, Kyle Smith, Davenport. 6, Aaron Wolfe, Freeport, Ill. 7, Richard Norton, Fairfield, Ia. 8, Jack Hoegert, Rock Island.

Race #13, 125cc Shifter,
375 lbs., 15 laps,
sponsored by Alcoa

1, Alan Rudolph, St. Peters, Mo. 2, Scott Sellergren, Elk Grove, Ill. 3, David Bradfield, Dallas, Texas. 4, Al Greenup, Joliet, Ill. 5, Tony Parker (James Bly Racing), Morris, Ill. 6, Tiffin Willareth, Rock Island. 7, Bret Bolz, Omaha, Neb. 8, Gary Buchanan, San Antonio, Texas. 9, Rich McKee, South Bend, Ind. , George Buhr (too light), Neosha, Mo.

[an error occurred while processing this directive]